Книги мотивують

Історії успішних людей завжди мотивували досягати успіху інших.

🖋 В світі написано тисячі книг про успіх від успішних людей і про успішних людей.
І дуже мало книг написано про успішних українців і ще менше від них самих.
Але вони є, і ми про них розкажемо вам. 👇

                   

Вочевидь першою книгою у форматі «100 видатних імен України» була книга, видана у 1999 році істориком та тогочасним депутатом Ігорем Шаровим. Вона створена у форматі енциклопедії, де біографічні тексти, написані у переважно науковому стилі та розміщені не за історичним принципом, а за абеткою.

🖋Автор зазначив, що це його "спpoбa та потреба душі" - НАПИСАТИ ІСТОРІЮ СВОГО НАРОДУ і дати відповіді на питання, які постають перед нацією: «Хто ми? Чиї ми діти? Куди ми йдемо?»❓

🖋«Надати загальне уявлення про масштабність та велич наших надбань, про їх загальну людську цінність, про духовні джерела»

🖋Сам автор писав, що розуміє, що число видатних українців визначити якоюсь цифрою неможливо, і що список доволі приблизний і дискусійний, і запрошував продовжувати роботу в цьому напрямку, визначати постаті, які варті увічнення та видавати подібні книги. 📚

🖋В передмові до книги він зазначив: «Cпoдівaюся, нинiшне й нaступнi пoкoлiння зpoблять усe, aби поступово заповнити численнi "бiлi плями" й вичистити стpaхiтливi "чopнi дири" в духoвнiй бioгpaфii української нaцii».

Хто ж увійшов до складеного списку видатних українців? Традиційно – київські князі, просвітники Середньовіччя, декілька українських гетьманів, письменники та художники і багато науковців.

Але ніхто з борців за незалежну Україну та дисидентів...
Книга була видана українською мовою і започаткувала серію подібних книг від цього та інших авторів.📖

                  


#КНИГИ_про_УспішнихУкраїнців

✍️Наступна спроба визначити коло видатних українців була здійснена до 10-ої річниці незалежності України (2001 р.).

📚Ця книга так і називалась - "100 видатних українців".
І хоча колектив авторів написав у вступній статті багато хороших слів про "вічно юну древню Україну" та процитував президента Леоніда Кучму, книга вийшла
😱…російською мовою.

Постаті в цій книзі розташовані не за абетковим, а за хронологічним принципом.
Традиційно в ній розповідається про найбільш відомих київських князів, але вже більше козацьких гетьманів та ватажків, просвітників козацької доби.

❓Але зустрічаються деякі неочікувані постаті, названі «видатними українцями» -
наприклад, ізраїльська політична діячка Голда Мейер та вірмен режисер Сергій Параджанов, російський і радянський письменник єврейської національності Ісаак Бабель та російська поетеса Анна Ахматова тощо...
Значна кількість зазначених "великих українців" були українцями не за національністю, не за ідентичністю, а по факту народження та/або нетривалого проживання в Україні.

❗І тим не менше, прогресивним було те, що книга містила біографії декількох борців за незалежність України періоду перших Визвольних змагань (1917—1922) –
Павла Скоропадського,
Володимира Винниченка,
Симона Петлюри,
Нестора Махна,
а також науковців та громадських діячів того часу -
Михайла Грушевського,
Сергія Єфремова та
Агатангела Кримського.

❗Серед видатних українців, крім Василя Стуса, не названо жодного дисидента або рухівця, і взагалі нікого з періоду незалежної України.

✍️Книга була написана в науково-популярному стилі і рекомендована для широкого загалу.

Той факт, що книга вийшла російською мовою, сприяв її поширенню та доступності на російськомовних сайтах, де значна кількість комантаторів "з-за порєбрика" написали купу коментарів в стилі "Україну створив Лєнін"... 🙄🙃
Тобто цю книгу ми теж НЕ РЕКОМЕНДУЄМО👎


                   


✍️🏻У 2002 році авторським колективом істориків та філологів вийшла ще одна книга, наукове видання про видатних українців - "Видатні постаті в історії України (IX - XIX ст.): Короткі біографічні нариси. Історичні та художні портрети".

📚Вона була орієнтована на учнівську та студентську аудиторію, мала вигляд довідника.
В ній одночасно коротко і ємно розповідається про знакові постаті історії України.
З мінусів - все ж автори, обмежившись 19 століттям, не включили до списку багато українських діячів, чия діяльність розпочалась в 19 столітті і продовжилась в 20-му столітті. А також коло персоналій доволі традиційне з позицій сьогодення.

Великом плюсом є те, що книга вже відцифрована і доступна для ознайомлення та використання в електронному вигляді.

Автори: Дрожжин В. П., Калінцев Ю. О., Сокирко О. Г., Червінський В. І.
Книга вийшла у видавництві "Вища школа".

📚Наступним виданням теж із серії «100 най-…» варто назвати книгу
«100 найвідоміших українців» під редакцією Юрія Павленка.

Ця книга унікальна тим, що неодноразово перевидавалась впродовж майже 10 років (2005 - 2015), навіть після смерті укладача, не втрачаючи своєї актуальності.

Над її створенням працювали декілька авторів під керівництвом талановитого вченого і цікавої особистості Юрія Віталійовича Павленка (1957 – 2012) - філософа, історика, культуролога, поета, доктора філософських наук, професора, автора близька 500 робіт.

Ця книга, як і її попередники, охоплювала часи від князівської та дохристиянської доби, але закінчувалась постатями кінця 80-х років ХХ століття.
В цьому був одначасно і її мінус, і плюс:
мінус – бо зовсім не висвітлені діячі незалежної України,
а плюс – це те, що одночасно і немає уславлених та зганьблених політичних діячів сучасності, в ній відсутня прорадянська чи прокосмополітична заангажованість, яка потім стала поширеною у подібних виданнях, присвячених «найвидатнішим».

Зате чи не вперше у подібному виданні було розміщено чимало “нерозкручених” на початок 2000-х імен для вуха і погляду пересічного українця: Боровиковський, Бортнянський, Ведель, Крушельницька, Глієр, Ваксман, Коновалець, Йосип Сліпий, Лифар і багато інших, хто залишив помітний слід в історії не тільки України, а й багатьох держав, але був незаслужено забутий в своїй країні.

🔎Декілька цікавих деталей:
• в оформленні перших видань обкладинки використано фрагмент фрески “Святий воїн” з Софіївського собору у Києві.
• останнє видання цієї книги 2015 року має інший дизайн обкладнки.
• в реквізитах зворотнього зв’язку із видавцем вказано поштову електронну скриньку на… російському безкоштовному сервісі Inbox.ru
• наклад третього видання було надруковано в Санкт-Петербурзі у “Печатному дворі” Міністерства РФ у справах друку, телерадіомовлення та ЗМІ. Хоча видання україномовне.

Ця книга, на думку фахівців, – одне із найкращих видань на тему, варте уваги і на сьогоднішній день. Тому ми її рекомендуємо!👍
Але, на жаль, книга давно є букіністичною рідкістю, а в електронному вигляді її поки що немає.


                 


📚Вочевидь поки що останнім виданням із серії «100 НАЙ-…» є видана у 2019 книга «100 важливих постатей України».
Її автор - український історик, доктор історичних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сорока Юрій Михайлович.
Книга вийшла у видавництві «Фоліо» під серією «Сравжня історія».

Важливі постаті в книзі також починаються з Аскольда, Діра та Рюрика, інших київських князів, а далі традиційно гетьманів, просвітителей, культурних діячів 18-19 століть.
Серед імен, названих в сотні – Симон Петлюра, Степан Бандера та деякі інші діячі першої української революції, у тому числі нові постаті, які не зустрічаються в попередніх подібних книгах – оунівці Юрій Березинський та Микола Лемик.

Книга містить імена декількох українців, які досягли відомості в еміграції:
- канадського хоккеїста українського походження Террі Савчука,
- американського астронома українського походження Карла Сагана,
- американського кіноактора українського походження Джека Паланса,
- аргентинського дипломата українського походження Роберта Козака,
- а також американської співачки українського походження Квітки Цісик.

Книга містить всього декілька імен, якийх можна назвати важливими постатями незалежної України - це
Ліна Костенко,
Богдан Ступка та
Сергій Бубка.

І навіть в книзі є стаття про одну людину, яка загинула під час війни на сході України у 2014 році під час визволення Іловайська – це рядовий резервного батальйону оперативного призначення «Донбас» Національної гвардії України Марк Паславський.

Вочевидь, розуміючи, що вибірка далеко не повна, автор зазначив:
✍️«Наше видання жодною мірою не претендує на те, щоб розповісти про всіх видатних українців — володарів і поетів, вояків і акторів, політиків і науковців — тих, хто протягом сторіч звеличував нашу країну, будував підвалини державності, створював мову, культуру і науку України… Перед нами лише невелика кількість людей, які заслуговують на пам’ять нашого народу, адже кожен з них залишив свій незабутній слід в історії України».
Рекомендуємо - 👍


                 


📚Одна з доволі відомих книг на тему УСПІХУ за останнє десятиліття - це двотомник «The Ukrainians: історії успіху», який вийшов у 2015-2016 роках у видавництві Старого Лева.

Кожна з двох книг - це збірка з 20-ти мотивуючих розмов, опублікованих на сайті онлайн-журналу «The Ukrainians», проєкту про успішних українців, ініціативу та відповідальність.

theUKRAINIANS — популярний сайт, який публікує інтерв'ю з творчими та успішними українцями: музикантами, письменниками, підприємцями. Кожен матеріал створюється для того, щоб мотивувати людей взяти життя до своїх рук і припинити залежати від оточуючих.

📒Обидві книги цього видання були із великою цікавістю зустрінуті читачами і швидко стала бестселерами.

📒Статті книги - це неймовірні історії українців, які змогли знайти своє покликання в житті та Україні та стати дієвим прикладом для наслідування.
📒Книги містять цікаві, неймовірні, повчальні, веселі розповіді письменників, артистів, художників, інженерів, дизайнерів, священиків і ще багатьох інших. Кожне інтерв'ю насичене невимовною жагою життя, любов'ю до рідної землі та потребою змінювати світ.

Герої першого видання: Богдан Гаврилишин, Мар'яна Садовська, Павло Шеремета, Любомир Гузар, Борис Ґудзяк, Ярослав Грицак, Вахтанг Кіпіані, Мирослава Ґонґадзе, Зураб Аласанія, Брія Блессінґ та інші.

Герої другого видання: Джамала, Святослав Вакарчук, Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, Оксана Караванська та інші.

Попри те, що герої та героїні видання люди різного віку та фаху, їх поєднує
професіоналізм, віра в себе, бажання працювати, патріотизм.

Своїми думками, досвідом ці люди діляться охоче, а тому інтерв’ю вдалися розлогі, відверті та щирі.

Читаючи розмови, читач зможе ознайомитися з особистими прикладами тих людей, які не впадають у відчай та звикли рухатися вперед і перемагати. Їх досвід допоможе йому стати впевненішим в собі та дасть приклади для наслідування. З іншого боку, читач зможе переконатися, що ці успішні люди – звичайні, їм притаманні не тільки мрії, але й сумніви, які вони, щоправда, вміють долати.


                   


📚А цю книгу взагалі варто прочитати всім, хто займається або планує займатись бізнесом в Україні -
"ІСТОРІЇ УСПІХУ: ВИДАТНІ УКРАЇНСЬКІ БІЗНЕСМЕНИ ХІХ СТ."

Вона про людей, наших земляків, які самі себе зробили, дійсно змінюючи світ довкола,
творили не лише промислові підприємства чи потужні фінансові імперії,
а й традиції меценатства та доброчинності.

Їх історії успіху, вдача та праця надихають і сьогодні.
На свій час це були люди нової генерації. Їх історії унікальні і вражаючі.💫

Книга вийшла у 2020 році у видавництві «Фоліо».
ЇЇ авторка – Тетяна Водотика – відома історикиня, шеф-редакторка е-журналу урбаністичних студій «Місто: історія, культура, суспільство».

🔹️Книга висвітлює неймовірні історії успіху реальних людей, зі своїми слабкостями, вадами та помилками.
Ці історії допомагають краще зрозуміти мотивацію та шлях до успіху, який у всіх героїв книги був дуже нелегким.
І не всі історії мають щасливий кінець, але всі вони про віру, успіх, натхнення та спадок.

🔹️Маючи різні освіту й походження, багато хто з них пішов наперекір долі. Вони походили з різних куточків України: Харкова, Херсона, Києва, Одеси, Катеринослава, Єлисаветграда — заробити можна було всюди, а на історіях побудови бізнес-імперій можна й сьогодні навчатися у таких підприємців ХІХ ст., як Ізраїль Бродський, брати Роберт і Томас Ельворті, Стефан Кульженко, Олексій Алчевський, Олександр Поль.

🔹️Спадок бізнесменів ХІХ ст. ми бачимо й сьогодні: старі корпуси фабрик і заводів у Харкові, Києві, Дніпрі.
Це їхні музейні колекції й будівлі громадських споруд, які вони профінансували. Врешті, успіх цих підприємців став успіхом і надбанням України в історичній ретроспективі.
Саме тому їх іменами названо вулиці в різних куточках нашої держави — це повернення після незаслуженого забуття в радянську добу.                  


ЩЕ ОДНА ЦІКАВА КНИГА ПРО УСПІШНИХ УКРАЇНЦІВ! #читаємо_проУспішнихУкраїнців 
«Ми з України. Історії про людей, якими захоплюється світ » (два видання 2019 та 2022 р.), авторка - відома журналістка Ульяна Скицька. - 
вражаюча книга, яка містить 80 вражаючих історій про непересічних українців, котрі змінили світ своїми досягненнями та інноваціями,
людей, яких визнав увесь світ, які змінили хід історії, чиї досягнення дивують і вражають. 
Серед героїв книжки є добре знані Іван Пулюй, Соломія Крушельницька, Енді Воргол, Софія Яблонська, Казимир Малевич, Ігор Сікорський, Марія Примаченко. А є й ті, хто стане для читачів справжнім відкриттям: оскароносний мультиплікатор студії «Дісней» Володимир Титла; талановитий генетик, який розвинув теорію Дарвіна, Теодозій Добжанський; вчений-математик, чиї розробки лягли в основу першого у світі комп’ютера, Михайло Кравчук; донька львівського банкіра, яка винайшла принцип роботи Wi-Fi, Геді Ламар; легендарний воротар NHL Террі Савчук; харків’янин, який розшифрував писемність майя, Юрій Кнорозов. 
Ці люди надихають, і часом їхні біографії настільки дивовижні, що виникає думка: «Так буває лише в кіно».
Книга допоможе читачам познайомитися з українцями, які зробили вагомий внесок у світову культуру, науку, технології та спорт. До їхніх імен доводиться звертатися навіть у напрямку сучасних технологій, наприклад, Wi-Fi, який був винайдений українкою Геді Ламар.
Ця книга ідеально підійде для тих, хто цікавиться історією України, та для тих, хто бажає дізнатися більше про визначних українців. Варто зауважити, що ця книга може стати джерелом натхнення, мотивації та гордості за свою країну. Її можна сміливо радити прочитати всім, хто бажає пізнати більше про талановитих та винахідливих українців, які змінили світ своїми досягненнями. В цьому вагомому та навіть фундаментальному виданні зібрані десятки історій українців, які прославили свою рідну країну далеко за її межами. Біографії героїв - неймовірні, вони нагадують сценарії пригодницьких фільмів. Ці історії мотивують, ці постаті вражають. Дана книга безумовно варта уваги та любові читачів.
Scroll to Top