Громадська організація “КРАЄЗНАВЧО-КУЛЬТУРНЕ ТОВАРИСТВО “Д.І.Я.” за підтримки Українського Культурного Фонду впродовж червня – жовтня 2023 року реалізувала інноваційний культурний проєкт “УСПІХ УСУПЕРЕЧ” та Всеукраїнський літературно-мистецький конкурс для дітей та підлітків. Проєкт присвячений українцям – як історичним постатям, так і сучасникам – які власним життям довели, що #Сильні_духом_перемагають_обставини, змогли побороти негаразди й стати успішними.

 

    «На створення цього проєкту нас надихнув життєвий і творчий шлях одного з видатних українців, історика, «Козацького Батька», ДМИТРА ЯВОРНИЦЬКОГО, на честь якого названа наша Громадська організація. Його життя та діяльність були саме УСУПЕРЕЧ перешкодам, заборонам та репресіям, як і життя багатьох відомих українців, – розповідає кураторка проєкту, Голова ГО Яна Тимошенко. – Саме зараз досвід відомих та успішних українців у подоланні труднощів може мотивувати багатьох, передусім підростаюче покоління… Під час війни інколи здається, що не час думати про успіх. Але це не так! Бо як відомо, темні часи народжують сильних людей, які будуть дуже потрібні для відбудови успішної України.»

 

    «Основна мета проєкту – забезпечення можливостей для особистісного розвитку та самореалізації в складних умовах війни в Україні психологічно вразливої категорії суспільства – дітей та підлітків. А також залучення їх до літературної творчості, зміцнення їх віри в себе й свою успішну самореалізацію в житті через вивчення досвіду успішних українців. – зазначає Зоя Бондаренко – психологиня, в.о. декана факультету психології та спеціальної освіти Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, яка є членкинею команди проєкту «Успіх усупереч».

 

    Результатом проєкту стало створення першої мотиваційної книги про успішних українців за авторством дітей та підлітків. А також створено цю платформу–блог талановитих дітей та підлітків для презентації їхніх робіт та досягнень в галузі літератури та мистецтва. До проєкту долучились історики, філологи, педагоги та психологи у якості членів команди та як експерти:

 

  • ЯНА ТИМОШЕНКО – кураторка проєкту, менеджерка культурних проєктів, історик, керівниця ГО «Краєзнавчо-культурне товариство «Д.І.Я.», музейниця з 20-річним досвідом, керівниця Садиби Дмитра Яворницького (Меморіальний будинок-музей Д.І. Яворницького – філії Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького), експертка Українського культурного фонду.
  • ЗОЯ БОНДАРЕНКО – психологиня, педагог, в.о. декана факультету психології та спеціальної освіти Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара
  • ТЕТЯНА КУЛИК – кураторка літературного конкурсу «Успіх усупереч» та веб-платформи, Історик, соціальний педагог, музейниця, кураторка культурних проєктів, співзасновниця ГО «Туристично-краєзнавчий клуб “Чорнолісся”, волонтерка.
  • ВІТАЛІЯ БІЛОУС – кнтент-менеджерка проєкту, педагог, маркетолог, спеціалістка з міжнародних економічних відносин, засновниця приватного освітньо-культурного центру «Храм мистецтва SVITLOTUT» в м. Дніпро, громадська та культурна діячка.
  • ВЛАД ВОЙЦЕХОВСЬКИЙ – піар-менеджер, журналіст, телеведучий, автор історичних програм, блогер.
  • ДМИТРО ПІРКЛ – Куратор та продюсер, технічний керівник культурних та виставкових проєктів, краєзнавець, медальєр, благодійник, фундатор музейних колекцій.

Більше про проєкт від кураторки ЯНИ ТИМОШЕНКО:

Scroll to Top