Про проєкт

    «СИЛЬНІ ДУХОМ IN-UA» є продовженням реалізованого в 2023 році концептуального творчого проєкту «УСПІХ УСУПЕРЕЧ», під час якого була створена перша в Україні мотиваційна книжка про успіх по-українські та успішних українців з історії та сучасності, написана юними авторами.

    Почитати, послухати та завантажити її в електронній версії можна на платформі проєкту https://uspikhusuperech.com.ua/konkurs…/tvorchi-roboti/

    У цьому році проєкт має інклюзивну спрямованість: його героями стануть наші сучасники, які незважаючи на фізичні, психологічні та інші життєві труднощі, є сильними духом. Це люди з інвалідністю та постраждалі від війни, як відомі, так і маловідомі широкому загалу, приклади стійкості яких можуть надихати суспільство вірити в себе і діяти, попри все.

    «Зараз, під час війни в Україні, коли кількість фізично і ментально постраждалих постійно збільшується, є надзвичайно важливим виховувати насамперед у юного покоління українців толерантність та емпатію, прийняття, співчуття, повагу… і навіть захоплення одне одним. Бо доволі часто люди, які, долаючи труднощі, навчились жити, вчитись, працювати, самореалізуватись, займатись творчістю, наукою, спортом, досягати успіхів і бути щасливими – більш сильні духом», – зазначає Зоя Бондаренко – психологиня проєкту, в.о. декана факультету психології та спеціальної освіти Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара.

    Проєкт передбачає проведення творчого дитячо-юнацького конкурсу «Сильні духом IN-UA», під час якого юні автори матимуть можливість розповісти про незламних героїв у літературних творах, створити про них відео або комп’ютерні презентації, намалювати комікси. Кращі роботи увійдуть до першої написаної дітьми та молоддю збірки надихаючих історій про подолання труднощів українцями з інвалідністю та постраждалими від війни.

    Кураторка проєкту Яна Тимошенко повідомила, що видана за результатами конкурсу книга буде не лише надрукована, але й створена в електронній та аудіоверсіях. Як і збірка «Успіх усупереч», вона буде інтерактивною – її можна буде читати, слухати твори у виконанні авторів, дивитись відео та презентації. Під час проєкту буде проведено фестиваль «Сильні духом» одночасно в офлайн та онлайн форматі за участю авторів, героїв їхніх творів, психологів та митців. Також буде створено цикл відео майстер-класів у супроводі жестової мови для юних літераторів від відомих письменників, журналістів, блогерів. Таким чином команда проєкту запрошує досвідчених авторів поділитися з дітьми та молоддю таємницями мистецтва слова.

     Проєкт реалізує Громадська організація “КРАЄЗНАВЧО-КУЛЬТУРНЕ ТОВАРИСТВО “Д.І.Я.” ДІЯ. Краєзнавчо-культурне товариство за підтримки Українського культурного фонду Український культурний фонд.

Scroll to Top